Tag: вишна

Повеќе

Баклава со вишни по одличен рецепт

Баклавата е многу вкусен специјалитет. Ама, баклавата со вишна… 🙂 Еве го рецептот на Зорица: Повеќе рецепти за вкусни десерти тука Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чоколадна баклава Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]