Tag: витамини

Повеќе

Витаминско и егзотично смути: Портокал и папаја во чаша

Направете шарено смути за појадок. Се лупи портокалот, се става се во блендер и се пие.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Tips & Tricks

Не ја фрлајте водата во која варевте компири – Таа е бомба со витамини

Ако варевте компир, тогаш најголема грешка е да ја фрлите водата. Искористете ја за супи и чорби зошто има многу хранливи материи. Можете со неа да ги полиете и цвеќињата и ќе растат и нема да венеат. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси […]

Tips & Tricks

Задржете ги витамините во салатата – Има мал трик

За да ги задржите витамините во салатата, се што треба е мал трик. Веднаш по сечењето на зеленчукот ставете мешавина од маслиново масло со оцет и зачини. Така нема да се губат витамини, а важно е да се знае дека салата не се спрема многу однапред, туку пред јадење. Повеќе […]

Салати

Витаминска бомба во чинија: Салата оброк за летото

Салатите се идеални за лето, а ние ви нудиме витаминска бомба. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Салати

Нема стоење до шпорет на топлото: Ручек-салата за цело семејство

На топлото време не ни се стои до шпорет, па ова е супер предлог за салата за ручек. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Повеќе

Жолт еликсир – Смути полно витамини

Направете вкусен жолт еликсир, смути кое е бомба со витамини. Се става се во блендер, бадемовото млеко, со лупена банана, сечен ананас, куркума и цеден лимон и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: […]

Препораки

Смути за имунитет – Се бори со цела листа болести

Направете вкусно и здраво смути кое делува на имунитетот, варењето на храната и се бори со болести.   Ставете се во блендер и пијте наутро. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани […]

Uncategorized, Повеќе

Смути „Витаминска бомба”

Направете вкусно смути витаминска бомба.   Се лупи се и се сече, се става во блендер и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за […]

Повеќе

Појадок за горештините – Смути кое ќе ве засити и полно е витамини

Вкусно смути за летните денови.   Се става се во бледнер и се пие. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Препораки

Врие од витамини – Причини да јадете пченка често

Пченката е многу здрава и корисна и треба често да се јаде. Има скроб, Б комплекс, витамини Е и протеини, како и влакна.73 проценти во себе има скроб. Има малку калциум и минерали во себе. Јадете ја често.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек […]