Tag: вирус

Препораки

Совети при вирус и настинка – Што никако да не користите

При настинка и грип, треба да внимавате на себе и да почитувате неколку правила. Треба да избегнувате тешка и масна храна, а воедно и да користите многу витамин Ц кој помага. Масната храна се избегнува зошто ја зболемува настинката, а пак витаминот Ц кој го има во портокали, лимон, мандарини […]

Препораки

Народен лек за грип, настинка и кашлица – нема да посетите лекар, делува и на деца

Направете си чај за смирување на кашлицата, за грип и вируси. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги […]