Tag: виолетово

Повеќе

Смути со боровинки – За што се помагаат виолетовите топчиња

Направете смути од боровинки.   Се се меша во блендер и се пие. Инаку, боровинките се вкусно овошје кое помага за многу проблеми. Помагаат запроблеми со хемороиди, за грчеви, за неуредна и нередовна столица. Корисн исе и за кашлица, па совршени се за во зима, кога е период на настинки […]