Tag: вински оцет

Tips & Tricks

Рибата нема да се распаѓа – Само додадете и го ова

Ако сакате рибата да остане цврста и да не се распаѓа, има мал трик. Се што ви треба е да ставите вински оцет во водата.Вака рибата нема да се распадне. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да […]