Tag: вино

Главни јадења

Паста во сос од домати и црвено вино

Вкусни тестенини во сос од црвено вино. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Главни јадења

Говедско месо во сос од црвено вино

Фантастичен вкус, јадење кое често ќе го правите! На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој […]

Видео, Повеќе

Еве како да подготвите совршено греено вино

Наздравете со чаша совршено греено вино! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Повеќе

Во оваа состојка е тајната: Вака се прави греено вино

Задолжително запишете го овој рецепт. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Салати

Сос од вино и павлака

Вкусен сос со кој ќе ги направите јадењата уште повкусни. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Повеќе

Сангрија: Пијалок кој не се одбива

Време е да се опуштите и да уживате со вкусен пијалок… Консумирајте одговорно! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес на денот: Шампињони во бело вино

Направете вкусен деликатес со шампињони во бело вино.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки […]

Препораки

Колку долго може да стојат отворени белото и црното вино?

Ако сте љубител на вино и сакате да уживате најголем проблем се јавува кога ќе отворите шише, па нема да се испие целото. Црното вино може да биде убаво и за употреба три до пет дена по отварањето, ако му ставите чепче на шишето. Од друга страна белото вино може […]

Повеќе

Загрејте се со греено вино – оригинален рецепт

Совршено греено вино, отсега ќе го правите само по овој рецепт! Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт […]