Tag: виножито

Видео, Десерти

ХИТ РЕЦЕПТ: “Виножито торта”

Направи совршена торта со боите на виножитото. Совршено за роденден, прослава или секој ден. Ова е се што ви треба: By @soyummy_foody Rainbow Mille Crepe Cake Would you eat a slize of this ? ••••••••••••••••••••••••••••• ❤️️Follow @thafoodheaven Follow @thafoodheaven ••••••••••••••••••••••••••••• Double Tap If You Like This Turn On Post Notifications […]

Видео, Предјадења

ЗДРАВО И ВКУСНО: Смути со боите на виножитото

Направете вкусно, здраво и колоритно смути во боите на виножитото.Еве што ви треба за оваа витаминска бомба.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки […]

Видео, Повеќе

ШАРЕН И ВЕСЕЛ ВЕЛИГДЕН: Офарбајте јајца во боите на виножитото – многу е лесно!

Направете велигденски јајца во боите на виножитото. Ова е се што ви треба: Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за […]

Pastes, Видео

ВИДЕО: Имате проблем да ги натерате децата да јадат? – овој ручек е решението

Се сте виделе освен ова! Ако имате дечиња ова е совршен ручек за вас.Виножито тестенини се навистина вкусно и креативно решение за вашата мака, што да зготвите денеска за ручек. Погледнете го видеото: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Делува како обичен колач но кога го пресекоа… – ќе се изненадите

Делува како обичен чоколаден колач, но внатре се крие големо изненадување. Овој колач во внатрешноста има виножито од бои, а што е најважно има и одличен вкус.На средината се наоѓа срце кое го освои Интернетот.   Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Овој десерт е „лудило” од бои: Направете сладолед виножито

Направете вкусен и колоритен сладолед кој е одличен за горештините Поврзани вести на Gotvi.mk Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Како да ослабете според хороскопскиот знак? Овошно суши Брзо и освежително: Смути од шумски плодови […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Бојадисајте Велигденски јајца во боите на виножитото (ВИДЕО)

Уникатен и креативен начин за бојадисување на Велигденските јајца. Потребни се: тврдо варени јајца, бои за јајца и садови за растворување на боите. Погледнете и: ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со […]