Tag: викенд

Главни јадења

Викенд ручек: Крцкав помфрит од палента – нема подобро

Помфрит може да се направи и од палента, и тоа највкусниот. Брзо се прави, а уште побрзо се јаде 🙂 Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од […]

Tips & Tricks

Викенд третман: Маска од мед за блескава кожа

Постојат голем број придобивки од медот. Освен што е здрав за консумирање, медот помага и за проблемите со кожата. Се што ви треба за здрава, сјајна и блескава кожа е токму оваа намирница. Поврзани вести на Готви.мк Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов […]

Meat

Викенд ручек за цело семејство: Највкусните ќебапи

Направете вкусна комбинација за фамилијарен ручек кој ќе го направи викендот посебен 🙂  Поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири    

Meat, Главни јадења

Креативни идеи за викенд скара: Ражничи од стек

Направете вкусна скара и соберете го целото семејство на вкусен семеен ручек со креативни ражничи од пилешки стек. Поврзани рецепти на Готви.мк Брз видео рецепт: Слатко – солени коктел ражничи Маринирани пилешки ражниќи Брзо мезе за ненајавени гости Брза даска кога ќе ви се најават гости ВИДЕО рецепт: Брзи крокети […]

Pastes

Протеинска бомба: Макарони со туна и павлака на вашето викенд мени

Има милион начини да се приготват тестенини, а овој сос ќе биде супер промена за љубителите на италијанската кујна. Поврзани рецепти на Готви.мк Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен […]

Главни јадења, Предјадења

Полнети јајца – Вкусен појадок по едноставен рецепт

Секој залак од овие јајца ќе биде уживање. Кога сте заедно со семејството за викендот или пред почеток на работниот и училишен ден, разбудете ги со деликатес во кој ќе уживаат 🙂 Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават […]

Предјадења

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

Вистински деликатес и омилен појадок за многумина. Комбинирајте го со солено или слатко, како ви одговара. Во секој случај мирисот кога се подготвуваат и нивниот вкус се неодоливи 🙂 Готви со љубов и уживај во храната! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Викенд кајгана со сланина Брза похована даска кога ќе се […]

Предјадења

Викенд кајгана со сланина

Појадокот е најважниот оброк во текот на целиот ден. Тој дава енергија и ве држи сити подолг временски период. За денес ви предлагаме да подготвите кајгана со сланина. Одлично е во комбинација со парче леб и чаша јогурт. На здравје!