Tag: видео

Видео, Повеќе

Домашна напивка за слабеење: Витамински сок од 3 состојки кој топи масти

Вкусна и здрава напивка која ќе ви помогне да ослабнете. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Повеќе

Неверојатен трик за перење на кујнските крпи: Секогаш ќе бидат бели и без дамки!

Неверојатен трик за перење на кујнските крпи. Секогаш ќе бидат бели и без дамки! Ова е феноменален трик за перење на кујнски крпи – со една состојка се добиваат неверојатни резултати. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]

Видео, Десерти

Летен неодолив десерт кој ќе ве освои!

Летен неодолив десерт кој ќе ве освои! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Видео, Главни јадења

Пита со сирење од купечки кори, како домашна

Направете брза пита со сирење со вкус кој потсетува на домашна пита. Се прави од купени готови кори брзо и лесно. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: https://youtu.be/oqsIkqEbn-c Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да […]

Видео, Главни јадења

Турски специјалитет – Пиде

Овој рецепт не смеете да го пропуштите. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Главни јадења

Брзи и вкусни ќофтиња од пилешко месо и пилешки џигер

Брзи и вкусни ќофтиња од пилешко месо и пилешки џигер. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро […]

Видео, Десерти

Брзи и вкусни чоко колачиња

Често ќе ги правите… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Видео, Десерти

Кремаст десерт од само 3 состојки

Овој десерт брзо и лесно се прави, а потребни ви се само 3 состојки. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта […]

Видео, Главни јадења

Еве како да го направите најдоброт хот-дог

Често ќе го правите на овој начин. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ а „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Брза и неодолива торта со бисквити

Брзо се прави, а вкусот е одличен! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко