Tag: видео рецепт

Видео

ВИДЕО: Толку вкусен сендвич кој добро изгледа досега не сте пробале

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич. Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Sneak peak from MAMA’S […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Изгледа како обично мезе но е се освен тоа – ќе се воодушевите

Изгледа како обично мезе, но е се освен тоа. Ова е одличен начин да ги пречекате пријателите во комбинација  со чаша пиво. Вкусот е неверојатен, а изгледот е уште повоодушевувачки. Сè што треба да направите ќе видите во следното видео: Повеќе вести на Готви.мк Напиток кој го менува денот: Смути […]

Десерти

ВИДЕО: Чоколадно уживање – Огромна „кит кет” торта

За сите љубители на благо, ова е совршен рецепт. Со неколку намирници од кујната направете вкусна и голема кит-кет торта, од која сите ќе ви бараат рецепт. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за […]

Meat

ВИДЕО: Заборавете на плескавиците: Ќофтиња во чаша готови за миг

Неколку намирници за супер месо во чаша. Ваков рецепт немате видено до сега. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар 9 совети за вкусна и сочна скара […]

Главни јадења

ВИДЕО: Перниче од омлет печено во рерна

Направете деликатес од неколку јајца во вашиот дом. Ваков омлет не сте пробал до сега. Поврзани вести на Готви.мк 240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на […]

Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за домашен мајонез готов за 2 минути

Пржени компирчиња, тостови, сендвичи… овие нешта не можат да се замислат без кечап и мајонез. За да имате вкусен мајонез на трпеза потребни ви се само две минути.Во сад најпрво ставете една жолчка, потоа лажица вода, лажица сенф, сок од половина лимон и шолја масло. Потоа измешајте со миксер. Кога […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Декорација од лимон – овошјето како уметност

Лимонот е здраво овошје богато со витамини, особено со витаминот Ц, кое ни помага да го подобриме имунитетот, да спречиме настинки и вируси и да се заштитиме од многу болести. Од лимонот може да се направи прекрасна декорација.Погледнете како да ја направите во видеото: Поврзани вести на Готви.мк Сите ќе […]

Десерти

Сигурно не сте чуле за овој рецепт – направете леб од сладолед

Леб од сладолед? Звучи неверојатно, но YouTube каналот Simple Cooking Chanel објави рецепт од кој застанува здивот. Потребни се само три состојки. Поврзани вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) […]

Tips & Tricks

Сите пријателки ќе ви завидуваат: Најуникатен начин за сервирање лубеница

Лубеницата е кралица на овошјето, таа е идеален начин за разладување во топлите летни денови. За уште повеќе да уживате во вкусот, погледнете го ова видео од YouTube на кое е прикажан уникатен начин за сервирање лубеница.Погледнете ја оваа вистинска уметност во видеото: Поврзани вести на Готви.мк Сите ќе се […]

Tips & Tricks

ВИДЕО кое воодушевува: Ги свари јајцата, а белката и жолчката си ги заменија местата

Сите знаеме да свариме јајца и да ги додадеме во ордевер кога дочекуваме гости, но ние ви нудиме супер трик како вашите блиски кои ќе ви дојдат на гости да останат воодушевениОва триминутно видео ќе ви покаже како да направите уметност во кујната која ретко се гледа и да ги […]