Tag: вечера

Главни јадења

Потпечени пица макарони

Подгответе макарони на необичен начин… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Забава

Тик-так, тик-так: Бремената Сека пред породување

Бремената српска пејачка Сека Алексиќ со нетрпение го очекува првото бебенце. Таа на една фотка напиша Тик-так, тик-так, пред да оди на вечера со сопругот.Нејзиното дете треба да се роди деновиве. Повеќе вести на Готви.мк: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината Супер брз и вкусен домашен сос […]

Главни јадења, Предјадења

Полнета пица – вкус како од врвните пицерии

За триесетина минути направете полнета пица, доволна за шест лица. Ова јадење може да биде појадок, како и ручек или вечера. Поврзани вести на Готви.мк: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

ПРЕДЛОГ ЗА ВЕЧЕРА: Уштипци од компир со шампињони

Топеното сирење во оваа комбинација дава необичен и незаборавен вкус… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Повеќе

ВИДЕО: Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито

Ексклузивни снимки од последната свечена вечера која ја организирал и на која присуствувал Јосип Броз Тито. Станува збор за мини приемот на Тито за време на дочекот на 1980 година. Прочитај повеќе: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде […]

Главни јадења

Појадок, ручек и вечера: Нов рецепт за вкусни палачинки од компири

Направете вкусни палачинки од компир, со состојки кои ќе дадат неодолив вкус и шмек на јадењето. Овој оброк може да ви биде и појадок, и ручек и вечера. Повеќе вести на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За […]

Главни јадења

Ручек или вечера? – Сеедно, само 20 минути ве делат од совршенство

( На горештините дефинитивно ви одговара да јадете нешто што лесно и брзо се спрема, без стоење до шпорет. Еве еден таков лесен и брз рецепт, готов за 20 минути: Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како […]

Главни јадења, Забава

ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера

„По цел ден исполнет со тренинг еве ја мојата награда. Сама го направив. Слободно викате ме Шеф Ана“ – напиша тенисерката Ана Ивановиќ под Instagram фотографијата која ја објави пред неколку дена. Иако Ивановиќ напорно се подготвува за настапите на Олимпијадата во Рио, воопшто не ја запоставува кујната и своите омилени јадења. […]

Главни јадења

Брза летна вечера

Дејан ни ја испраќа својата омилена летна вечера која се прави брзо, а вкусот и е освежителен и богат. Врз двопекот намачкајте намаз по вкус и одозгора ставете парчиња моцарела. Нанесете од балсамико сосот и ставете неколку парчиња рукола. Сервирајте во чинија и додадете по неколку парчиња козји кашкавал и […]