Tag: венец

Предјадења

Венец од стар леб – Направете деликатес наместо да го фрлите

Направете венец од стар леб, деликатес наместо да го фрлите.   На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста […]