Tag: Велигден

Tips & Tricks, Видео

Еве како да направите светликави јајца за Велигден

Еве како да направите светликави јајца за Велигден! Ќе уживате и вие и вашите деца пред Велигден! Нови идеи за бојадисување јајца во вино – со шеќер и бои за колачи. Потребни ви се: 500 мл вино, 100 гр шеќер, кесичка боја за колачи во прав (боја по желба). Деталите […]

Tips & Tricks, Видео

На овој начин ќе добиете оригинални шари: Нова техника за бојадисување Велигденски јајца

Нова техника за бојадисување Велигденски јајца. Целата постапка погледнете ја во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Видео, Десерти

Велигденски десерт: Чоко лешник јајца

Израдувајте ги најмалите, но и целото семејство со овој симпатичен празничен десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: https://youtu.be/UgVBJvXb9TY Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на […]

Tips & Tricks, Видео

Измешајте боја, масло и оцет: Најубаво бојадисани јајца за Велигден

Со овие состојки ќе имате најубаво украсени Велигденски јајца. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Tips & Tricks, Видео

Со оваа техника ќе добиете преубаво декорирани Велигденски јајца

Ако сакате брзо и лесно да бојадисате Велигденски јајца, пробајте ја оваа техника. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете […]

Tips & Tricks, Видео

Оваа техника ќе ве воодушеви: Бојадисување јајца на пареа

Брзо и лесно до совршени Велигденски јајца. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: https://youtu.be/P1HOmZPFoU0 Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Tips & Tricks, Видео

Најубавите Велигденски јајца брзо и лесно: Кликер метод за бојадисување јајца

Ако сте во потрага по нова техника за бојадисување јајца со преубави шари, а притоа начинот на бојадисување да биде едноставен – на вистинско место сте.Ви го претставуваме начинот на бојадисување со „кликер ефект“. Брза и едноставна подготовка, фантастичен резултат! Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: […]

Tips & Tricks, Видео

Пастелно бојадисување на Велигденски јајца

Со боја за колачи можете да добиете преубави пастелни бои на велигденските јајца кои ќе ја украсат вашата трпеза. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Главни јадења

Велигденска погача: Меко тесто дури и по неколку денови

Одличен предлог за преубава Велигденска погача. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: https://youtu.be/Q4dXfwcaTLY Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Tips & Tricks, Видео

Без многу труд ќе добиете совршена Велигденска декорација (Видео)

Ако сакате шарени јајца за вашата Велигденска трпеза, подгответе ги по овој метод. Не е комплицирано, а резултатот е магичен! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета […]