Tag: Велигденска

Десерти, Препораки

Велигденска плетенка

Вистински деликатесен десерт за Велигденската трпеза. Еве како да го приготвите според рецептот на Жито Лукс: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Чоколадна мус торта со малини Лимон колач Пита со урда и сланина Велигденска погача

Деликатеси, Препораки

Велигденска погача

Велигденската трпеза ќе биде навистина посебна со оваа празнична погача. Еве го рецептот: За многу години Велигден! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Чоколадна мус торта со малини Лимон колач Пита со урда и сланина Велигденска плетенка

Повеќе

Велигденска погача со вапцани јајца – Деликатес на трпезата

Направете вкусна велигденска погача.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk:Велигденски јајца со ружичкиФарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?  

Предјадења

Велигденска погача – Ќе ја краси празничната трпеза

Направете вкусна велигденска погача. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?        

Десерти, Препораки

Велигденска торта

Во пресрет на Велигденските празници, Сања ни го испраќа нејзиниот рецепт за Велигденска торта. Прочитајте што ви е потребно за да ја подготвите. За подготовка на овој рецепт се потребни 40 минути, а печење не е потребно. На здравје!