Tag: векна

Предјадења

Цело маало ќе мириса: Векна со маслинки и пармезан

Направете вкусна векна со маслинки. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Предјадења

Тесто со маслинки и пармезан – Ќе замириса домот

Вкусен појадок за цело семејство. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб

Предјадења

Векна со маслинки – брз појадок кој мами со мирисот

Направете вкусна векна со маслинки. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Главни јадења

Векна од месо: Наједноставен ручек готов за миг!

Традиционално јадење кое не бара некои некои посебни вештини во кујната, па е добар избор за ручек и за оние кои не се снаоѓаат добро со намирниците. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири […]

Главни јадења

Едноставна векна од месо

Со оваа вкусна векна од мелено месо послужете свежа салата или варен зеленчук.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Десерти

ХИТ ВИДЕО: Исече векна леб па доби најубав десерт

Со векна леб може да го направите најубавиот десерт. Се што ви треба и начинот на подготовка се прикажани во видеото: This looks so good 😻😭 – By @twisted_food ❤️ – Tag your besties ❤️ A post shared by Tag Us In Your Pictures 😻🍉 (@foody.grub) on Mar 10, 2017 […]

Десерти

Неодолива векна од чоколадо

Богатиот вкус на чоколадо во меко тесто ќе ве освои… Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Главни јадења

ОДЛИЧНА ЗАМЕНА ЗА ЛЕБ: Векна со зеленчук

Малку необична векна со компир која ќе ве воодушеви! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб Домашен леб […]