Tag: вежбање

Tips & Tricks

Правила за слабеење – Исфрлете ги овие намирници и ќе биде како да сте вежбале во теретана

Ако сакате да ослабете многу треба да внимавате на храната, а ако вежбате исто така е важно што и како внесувате. Избегнувајте јаглени хидрати кои ги има во лебот. Пецивата и во житарките. Сведете ги на минимум и не користете и многу сол кој апсорбира вода од телото. Хранете се […]

Препораки

Правете го ова по тренинг – Вака мускулите полесно се тонираат

По вежбање се што треба да направите е да го опоравите телото,  тоа ништо не го прави подобро од вода. Ниеден пијалок не ве опоравува како водата, па затоа нека биде до вас и пред и по тренинг. Така побрзо ќе слабеете и ќе ги тонирате мускулите.   Повеќе рецепти […]

Препораки

Интервју со Елена Бубало: Телото е единственото место во кое живеете, затоа водете грижа за него!

Елена Бубало ‒ Некои ја знаат како фитнес-инструктор, некои како личен тренер, некои по спортските настани што ги организира, но најмногу по нејзината лична групна програма „Total Body Workout by Bubalo“. Но, оние што ја познаваат и одблизу, знаат дека таа е и мајка на шестмесечно бебенце по име Андреј, […]

Tips & Tricks, Препораки

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Консумирањето одредени намирници пред тренингот може да го намали ефектот од вежбањето. Експертите советуваат да избегнувате јаглехидрати пред физичките вежби и препорачуваат: Пред тренинг Држете се до протеините – јајца, пилешко и риба. Задолжително е повеќе зеленчук, овошје, салати – тие содржат корисни јаглехидрати. Така ќе ја одржите енеријата и […]

Забава

Што јадела принцезата Дајана?

Принцезата Дајана важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот.Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дајана се грижела во храната која ја консумира да нема масти. Нејзина најголема слабост биле лебот и пудингот од кои не можела […]

Забава

ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел

37-годишната Сара Меганусон од Шведска имала 146 килограми и за малку паднала во очај. Девојката решила да биде упорна и да си го промени животот од корен.Таа започнала да вежба и да се храни здраво. Брзата храна ја заменила со овошје и зеленчук, почнала да оди во теретана. Вели, килограмите […]

Забава

Сандра Африка открива: Како да се храните за да имате задник како Бразилка

Сандра Африка е најзгодната пејачка на српската естрада по која мажите воздивнуваат, додека дел од жените и завидуваат, а дел се восхитуваат на извајаното тело. Секако и по атрибутот по кој е препознатлива – задникот.Сандра за српскиот Телеграф откри како да ја доведеме линијата до совршенство. Таа вели дека не […]

Повеќе

Ирина Шајк: Не разбирам како некои луѓе можат да не јадат!

Згодната Ирина Шајк има едно од најпривлечните тела на планетава, но за светските медиуми истакнува дека воопшто не внимава што јаде. „На паузата на некои од сетовите знам да се заборавам јадејќи и редовно некој од екипата ме прашува: Зарем ти јадеш таква храна“, раскажува таа. Шајк додава дека мног […]

Повеќе

Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата

Ирина Шајк во моментов е на одмор во Италија, пренесоа светските медиуми. Но, како рускиот модел успева да ја одржува својата линија и која е нејзината тајна? Ние ви откриваме: Ирина вели дека гените кои ги носи придонесуваат за брз метаболизан и добра линија. Исто така, таа вели дека вежба […]

Tips & Tricks, Повеќе, Препораки

Без диета и вежбање – 5 совети за лесно симнување на килограмите

Слабеењето е повторно во мода затоа што се приближуваме до одморот, а пролетните денови ги донесоа и вообичаените проблеми со облеката која досега висеше во плакарот и ја чекаше сезоната. Овие 5 здрави навики ќе го забрзаат топењето на насобраното сало и симнувањето на килограмите без диета и вежбање. 1.Јадете […]