Tag: валдроф

Салати

Валдроф салата: Едноставна за подготовка, а многу вкусна

Оваа салата за прв пат е послужена во Њујорк, во хотелот Валдроф, а денес е класик популарен низ цел свет. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 […]