Tag: вадење

Tips & Tricks, Видео

Видео: Како правилно се вадат ракавици – Вака не ризикувате да допрете бактерии од нив

Во периодот на Корона пандемијата, многу е важна хигиената, да носиме ракавици и маска, а важно е кога веќе ставаме ракавици и како ќе ги извадиме од нас. Има посебен начин за тоа, за да не сме пак во контакт со бактерии, а се е прикажано на видеото, како да […]

Tips & Tricks, Повеќе

ВИДЕО: Едноставен трик за најбрзо вадење на семките од цреши и вишни?

Одличен совет во сезоната на цреши и вишни. Сè што ви треба е едно шише и стапче. Погледнете детали во видеото: Замисли полна чинија со исчистени цреши 🙂 Погледни повеќе кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај Gotvi.mk рецепти: Охридски чомлек Пица лазања Свежа салата со тестенини Чоко палачинки со […]