Tag: Б3.витамин

Tips & Tricks

Сите проблеми со стомакот се поради недостаток на витамин – Важно правило за здравје

Ако имате проблеми со стомакот и варењето на храната, тоа е доказ дека ви недостасува витаминот Б3. Симптомите освен овие два се мачнини, слабост, губење апетит, проблеми со кожата. Јадете немасно месо. Јадете и риба, како и јаткасти плодови. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа […]