Tag: бургери

Главни јадења

Бургери со ајвар

Вкусни домашни бургери со ајвар. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Главни јадења

Шарени бургери

Вкусни шарени бургери, ќе ги обожавате! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Направете пита-бурбери – вакво нешто не сте пробале

Вакво нешто сигурно не сте пробале, но ќе уживате.Тесто, плескавица, кечап, сенф, краставички, кашкавал и јајце е се што ви треба за деликатес. Неверојатемн спој на хамбурер и пита. Погледнете:   Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во […]

Забава

ФОТО: Ќе успеете ли да ја решите оваа загатка со храна?

Ако успеете да ја решите оваа загатка со храна, вие сте гениј. Ако три пива се 30, 2 бургери и пиво се 20, Бургер и двојни кригли се 9, колку се еден бургер, една кригла и шише пиво? Одговорот е подолу . . .       . . . […]