Tag: бугарски рецепт

Видео, Главни јадења

Вкусен и едноставен за подготовка: Компир на бугарски начин (Видео)

Одличен прилог со секое јадење! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бонапети“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]