Tag: бубрег

Препораки

Спречува камен и песок во бубрегот – Овошје кое секојдневно ни е потребно

Лимонот е здраво и корисно овошје богато витамин Ц, помага за имунитет, за здравје и за многу состојби. Има и една важна намена поврзана со здравјето на бубрезите. Цитрусната киселина спречува камен и песок во бубрезите, и го стимулира цревниот канал, па така ако често јадете или пиете лимон, нема […]

Препораки

Сок за камен и песок во бубрегот – Делува веднаш

Направете си сок кој буквално помага за големиот проблем камен во бубрегот.   Се меша се во блендер и се пие наутро на празен стомак. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Препораки

Намирница која помага да не се создава камен во бубрегот – користете ја често

Лимонот е корисна и здрава намирница која помага за многу проблеми, меѓу кои и камен во бубрегот. Ако редовно пиете лимонада ќе се зголемат хемикалиите во уринарниот тракт кои спречуваат камен во бубрегот. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Препораки

Природен лек кој помага доколку имате песок или камен во бубрегот – Ви требаат 3 состојки

Направете природен сок за исфрлање на камен од бубрег. Еве како да го приготвите: ВАЖНО:  Ако сте биле на лекар и ви кажале дека каменот е поголем од 15 мм не го користете лекот. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните […]