Tag: бубашваби

Tips & Tricks

Вака ќе ги избркате мувите и бубашвабите од дома – ставете ја оваа евтина намирница

Ако имате дома многу муви и бубашваби од кои не се решивте што и да направивте, ви треба само лимонов сок. Ставете лимонов сок на местата каде излегуваат бубашваби или каде најчесто имате муви. Ќе ги најдете превртени. И мувите бегаат од мирисот на лимон. Повеќе на Готви.мк: Чајот од […]

Tips & Tricks

Ако имате бубашваби дома лекот се 2 состојки: Едната ги привлекува, другата ги „убива” веднаш

Ако мака мачите со бубашваби и лебарки дома, кои излегуваат постојано секој период од годината, спасете се со мал трик кој не чини многу пари. Ставете на местото од каде излегуваат малку шеќер и сода бикарбона. Ставете го ова во ќошевите дома, бидејќи шеќерот ги привлекувам а содата веднаш ги […]