Tag: брокула

Видео, Главни јадења

Пита со брокула: Совршен рецепт

Ако сакате нешто едноставно, а вкусно, тогаш оваа пита со брокула е одлично решение! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења

Фантастичен оброк од брокула – се прави во еден сад за помалку од 30 минути

Брз ручек кој ќе го правите често! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења

Брокула во тава: Здрав оброк за целото семејство

Вкусен и здрав оброк. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења, Предјадења

Мисиркина чорба со брокула

Вкусна чорба со мисиркино месо и брокула. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Главни јадења

Поховани залаци од брокула

Вкусни поховани залаци… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта […]

Главни јадења

Пченкарни мафини за утрински оброк

Брзи и вкусни мафини за доручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Главни јадења

Вкусно: Брокула со четири вида сирење

Вкусно и брзо јадење… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За […]

Препораки

Дали пожолтените делови на брокулата се штетни – Смеат ли да се јадат

Брокулата одамна е познато дека е здрава намирница, со многу витамини во себе. По неколку дена во лаидлник брокулата почнува да пожолтува. Затоа љубителите на овој зеленчук се прашуваат дали е здрава ваквата брокула. Пожолтениот дел не е штетен. Тоа е само знак дека е постара и дека не е […]

Повеќе

Намирница која го зголемува либидото кај жените

Брокулата е многу здрава намирница, се комбинира со многу намирници и помага за многу проблеми. Со неа може да се избориме со опасната бактерија на желудник, хеликобактери. Таа делува и како природен афродизијак за жените со помош на витаминот Ц. За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете […]