Tag: брокула. чорба

Предјадења

Кремаста чорба од печурки – брза и вкусна

Вкусно и кремасто предјадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Предјадења

Крем супа од брокула: Лесна и кремаста фантазија од вкусови, готова за миг

Овој рецепт е идеален за ладните денови бидејќи ќе ве згрее за миг! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]