Tag: британска

Повеќе

ФОТО: Хрватската претседателка погрешно се ракуваше со Кралицата

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, во рамките на официјалната посета на Велика Британија, денес беше примена од страна на Кралицата Елизабета II. За време на средбата, како што пишуваат хрватските медиуми, Китаровиќ го прекршила протоколот за ракување со Кралицата и се ракувала со неа користејќи ги двете раце. Погледнете како […]

Повеќе

19 години од смртта на Леди Дијана – Еве кое било нејзиното омилено јадење

Денес се навршуаат 19 години од смртта на британската принцеза Дијана. Таа важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот. Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дијана се грижела во храната која ја консумира да нема масти. […]