Tag: брз ручек

Главни јадења

Брзо и лесно: Запечени тестенини во рерна

Одличен предлог за брза вечера или ручек! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Најбрзиот ручек на светот: За сите оние на кои им здосади готвењето!

Не сакате да одите по ресторани, не купувате брза храна, но веќе не можете ниту да готвите? Овој рецепт е совршен за вас! За овој рецепт потребно ви е едно тенџере. Така, освен што јадењето се подготвува многу брзо, потоа нема да имате ниту многу садови за миење. Повеќе вести […]

Главни јадења

РУЧЕК ЗА ПОЛОВИНА ЧАС! Брзи и вкусни макарони!

Ова јадење ќе биде готово за само 30 минути, а сигурно ќе бидете задоволни од неговиот вкус… Уживајте во вкусот! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од […]

Главни јадења, Предјадења

Рецепт за брзо јадење: Уштипци со туна

Неодоливи и несекојдневни уштипци… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Главни јадења

Ручек за половина час: Пекарски ѓувеч

Ова многу вкусно јадење се подготвува брзо и ќе биде вистински украс на трпезата. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена тава со пилешко […]

Главни јадења

РЕЦЕПТ КОЈ ЌЕ ВИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Три состојки, половина час и највкусниот ручек е пред вас

Само три состојки ќе ви бидат потребни за овој специјалитет… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и […]