Tag: брз колач

Видео, Десерти

Наједноставниот колач на светот: Без печење, готов за 10 минути, фантастичен вкус! (ВИДЕО)

Брзите колачи се нешто што го обожаваат сите домаќинки, а овој колач е еден од нив кој се прават брзо и лесно, а не ви се потребни никакви специјални кулинарски вештини. Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: […]

Десерти

Брз бел колач – готов за половина час!

Овој вкусен колач со ванила ќе ги воодушеви сите љубители на слатки, а е многу лесен за подготовка… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за […]