Tag: брзо

Tips & Tricks, Главни јадења, Деликатеси, Предјадења, Препораки

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Еден од најбараните рецепти на интернет. Се прави за неколку минути и освен состојки за пица, ви треба само уште микро печка. Погледнете го видеото со 5 различни рецепти, а преведениот рецепт за оваа пица прочитајте го подолу: Повеќе ВИДЕО кулинарски совети и рецепти тука Gotvi.mk – Готви со љубов […]

Tips & Tricks, Посно и веге, Предјадења

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Уживате во вкусот на топли фурнарини? Имаме рецепт за вас со кој ќе ги направите буквално за 1 минута. Еве што ви е потребно: Едноставно, нели? Уживајте во вкусот на тазе и топли фурнарини 🙂 Повеќе посни рецепти тука Доколку постите комбинирајте со туна или свежа салата. Неодолива комбинација зготвена […]

Предјадења

Неверојатно брзо се прави: Солен колач

Леа вели дека овој солен колач или брза пита го приготвува околу 10 минути, а потоа го става директно да се пече. Изгледа и е навистина превкусен. Еве го рецептот: Рецепт за Солени буцанки тука Рецепт за Брзи солени мафини тука Готви со љубов и уживајте во ова вкусно задоволство […]