Tag: брза

Предјадења

Брза пита со јогурт и сирење – На трпеза за 30 минути

Направете вкусна пита со јогурт и со сирење, готова за 30 минути. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Салати

Ако сакате да ја замените Руска или Пилешка: Крем салата за секоја пригода

Направете брза и евтина крем салата. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Предјадења

Брза гибаница – Ви требаат три состојки

Гибаница од три состојки за брзо време. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Предјадења

Пита која веднаш ќе се изеде – Внатре мека, тече фил од сите страни

Пита која веднаш ќе се изеде и едвај ќе дочекате пак да ја направите. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Пита за 10 минути

Направете вкусна брза пита за 10 минути.   https://www.youtube.com/watch?v=VRDYbGU0O6A&feature=emb_title   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат 5 природни маски за лице против акни Природен рецепт кој го лечи болното грло Кои […]

Предјадења

Брза проја за појадок – Ќе замириса цело маало од рерната

Направете вкусен и брз појадок во домот. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни […]

Главни јадења

Брза пица чие тесто се мати со миксер: Мека и сочна, се топи во уста

Израдувајте ги домашните со омиленото јадење на едноставен начин! Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Десерти

Торта со јагоди за 7 минути

Искористете го периодот на сочни јагоди и направете неодолив колач. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Десерти

Торта побрза од кафе – Нема печење, долго стоење и мачење

Направете брза бела и кремава торта без многу губење време, мака и печење. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк:Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Предјадења

Брза пита со готови кори и сирење – Ќе мириса до соседното маало

Направете вкусна пита со сирење од готови кори. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по […]