Tag: брза торта

Десерти

Торта без печење готова за 15 минути: Овошна магија од вкусови

За врелите летни денови, овој десерт е идеално решение. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Десерти

БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Торта готова за 15 минути!

За сите љубители на благо! Овој десерт им успева на сите! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

БРЗА ТОРТА ЗА ПОЧЕТНИЦИ: Искусните домаќинки ја подготвуваат буквално за 3 минути!

Се работи за сладолед колач со чоколадо, кој ќе го подготвите за само неколку минути! Додека се вари кафето за гостите, вие подгответе вкусен, брз колач! Финтата е во тоа што оваа едноставна торта од три состојки не може да не успее, а кога ќе ја пробате, нема да и […]