Tag: бремена

Повеќе

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Американскиот магазин „People“ објави фотографија од Џенет Џексон на која се гледа нејзиното трудно стомаче. Таа за магазинот изјавила „Благодарни сме му на Бога за овој благослов“. Џенет Џексон има 50 години и за прв пат ќе стане мајка. Инаку, Џенет уште на почетокот на годинава ги откажа своите настапи […]

Забава

Тик-так, тик-так: Бремената Сека пред породување

Бремената српска пејачка Сека Алексиќ со нетрпение го очекува првото бебенце. Таа на една фотка напиша Тик-так, тик-так, пред да оди на вечера со сопругот.Нејзиното дете треба да се роди деновиве. Повеќе вести на Готви.мк: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината Супер брз и вкусен домашен сос […]

Забава

Се огласи актерката која ги раздели Анџелина и Бред: Отворено кажувам, бремена сум!

Ако им верувате на американските таблоиди, Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат поради убавата актерка Марион Котилјар. Сепак, таа се огласи за конечно да стави крај на шпекулациите за нејзината вмешаност во разводот.- Ова ќе биде мојата прва и последна реакција на случувањата. Не сфаќам вакви шпекулации сериозно и […]

Повеќе

Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто

Српската тенисерка, Ана Ивановиќ, пред неколку месеци се омажи со германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер. На прашањето кога ќе добијат принова во новоформираното семејство, светските медиуми типуваат дека тоа нема да биде пред ноември 2017 година. Имено, медиумите пишуваат дека според договорите кои ги има склучено Ивановиќ, таа е обврзана да […]

Забава

Сека Алексиќ има наследна убавина – Каква мајка, таква ќерка (ФОТО)

Познатата српска пејачка, Сека Алексиќ ужива во својата бременост и постојано објавува фотографии на социјалните медиуми. Но, претходната недела таа објави фотографија заедно со својата мајка. Ние неколку пати ја погледнавме фотографијата и ако Сека не пишеше дека и е мајка, ќе бевме убедени дека и е сестра или пријателка. Погледнете: […]

Забава

ФОТО: Погледнете со што се насладува бремената Сека

Сека Алексиќ за неколку недели на свет ќе го донесе своето бебенце. Таа очекува момче, а ова е прво дете и за неа и за сопругот Вељко. Таа уште од сега почна да го слави доаѓањето на бебето на свет. Еве со што се насладува убавата српска пејачка. Повеќе вести […]

Забава, Повеќе

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

Додека траат шпекулациите во медиумите за тоа дали е Северина бремена или не, Gotvi.mk ве потсетува на фенг шуи начинот на исхрана во кој познатата Северина уживаше во својата прва бременост. „Вистина е дека внимавам на исхраната. Милан има многу литература околу фенг шуи начинот на живот, па јас ги следам […]

Забава

ФОТО: Бремената Сека јаде за двајца – погледнете го нејзиниот појадок

Бремената српска пејачка Сека Алексиќ, која долго време сонуваше да остане бремена, по бурата низ која помина во животот, сега е на пат да стане мајка и се чувствува прекрасно. Таа, на социјалните мрежи, постојано споделува фотки од себе во текот на бременоста.Сека моментално се одмара, а на Инстаграм пред […]

Забава

Сека Алексиќ – Еве што појадува додека е бремена

Сека Алексиќ ужива во бременоста, а деновиве ужива и на Јадранското море. Денес таа објави фотографија од Шибеник, Хрватска,а во текот на вчерашниот ден ја објави оваа фотографија направена во Будва, Црна Гора. Мора да признаеме дека оваа порција изгледа примамливо и многу богато со витамини. 🙋🏻🍉🍓🍊🍐🍏🍌🍒🍑🍎☕️ A photo posted […]