Tag: брак

Забава

ФОТО: Вака му готви Дилара од „Парампарче” на сопругот

Ебру Озкан или Дилара од Парампарче, е во среќен брак со својот сопруг, актерот со македонско потекло, Ертан Шабан. Погледнете каков појадок му подготвува. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Белите патики ќе бидат како […]

Забава

ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада

Браќата Диран и Гаро Тавитјан за разлика од повеќето познати личности на социјалните мрежи, приватноста ја кријат како змија нозете, и пишуваат само за музиката која им е најголема љубов, но овој пат ги изненадија и израдуваа фановите. Деновиве на Фејсбук кај познатите браќа осамна фотографија и статус по повод […]

Забава

ФОТО: Погледнете ја тортата за 25 години брак на Лепа Брена

Лепа Брена слави 25 години брак, а кога се работи за дивата се мора да е совршено и големо. Погледнете со каква торта ја прослави љубовта на која круна и се двата сина. Повеќе на Готви.мк: Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со […]

Забава

Вино и уникатна торта – романтичниот Јоксимовиќ прослави годишнина од брак

Познатиот актер и водител Саша Јоксимовиќ, ја изненади својата сопруга за годишнината од бракот. Тој организирал интимна атмосфера, донел торта, а на неа ставил бројка за годишнината – осум која е симболот на нивната љубов. Таа ја дувнала свеќичката и наздравиле со вино. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: […]

Забава

Оваа актерка од хит серијата „Парампарче“ е во брак со Македонец

Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит „Збогум Румелија“. Актерите се во среќен брак. Повеќе вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: […]

Забава

Турската актерка која ја гледаме секоја вечер во брак со Македонец

Злобната актерка Дилара од Парампарче, која е хит серија на Сител, во реалноста е сосема поинаква. Таа од оваа година е во брак со македонскиот актер Ертан Шабан, кого го гледавме во серијата која исто така беше хит на Сител, Збогум Румелија. Актерите се во среќен брак. Повеќе вести на […]