Tag: босилок

Главни јадења, Препораки

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Нов рецепт од кујната на Ана – вкусни таљатели со сланина, лук и босилек. Пробајте и ќе барате да направите и од другите нејзини рецепти 🙂 На здравје! Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која […]