Tag: босански

Главни јадења

Босански специјалитет – деликатес за ручек

Направете вкусно јадење со зелка. Босански специјалитет. Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Предјадења

Брзи босански лепињи – горе крцкаат, внатре како перниче

Направете брзи и вкусни босански лепињи за појадок. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Видео, Деликатеси

Полнети пиперки на босански начин

Полнети пиперки со месо, без зачин. Вкусно, на еден малку поинаков начин. Видеото ќе ви покаже што ви е потребно за деликатесот.   10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Видео, Главни јадења

Босански лонец

Направете деликатес во домот. Лесно варен зеленчук на босански начин со месо.Ова е рецептот и се што ви е потребно   Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Видео, Деликатеси

Компир на босански начин

Направете совршена тава со компири и тиквици, деликатес на босански начин.Лесно и брзо се прави и многу е вкусно. Ова е се што ви треба, прикажана е и подготовката:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: […]

Видео, Деликатеси

Проја на босански начин – еве што ја прави толку посебна

Сите знаеме рецепти за проја, а вака се прави на босански начин.Ова е тајната за совршен вкус. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Видео, Главни јадења

РЕЦЕПТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Босански бурек

Ако сте љубител на бурек, топло ви препорачуваме да го погледнете овој видео рецепт, па да се фатите за работа. Видеото ќе ви покаже што ви е потребно и чекор по чекор, како се прави. https://www.youtube.com/watch?v=4gEyVbwlKF4 Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните […]