Tag: босански тулумби

Видео, Десерти

Босански тулумби по оригинален рецепт! (ВИДЕО)

Десертот кој потекнува од Босна е познат по својот интензивен вкус и на нашето поднебје, но овој рецепт е автентичен. Вака подготвените тулумби ќе ве освојат! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]