Tag: боровинки

Препораки

Ретко ги јадеме а се здрави – Овошје кое помага на телото

Ова овошје ретко ни текнува да го јадеме, а е многу здраво. Се работи за боровинките кои многу помагаат. Ја подобруваат крвта, помагаат за анемија, за имунитет, за намалување ризик од срцеви заболувања, како и намалување притисок. Пијте сок од боровинки и ќе чувствувате благодети. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно […]

Повеќе

Смути со боровинки, урми и банана

Направете вкусно смути со боровинки.     Се става се во блендер и се пие. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за […]

Предјадења

Смути кое ќе ве расони подобро од кафе

Смути кое подобро ќе ве расони и од кафе.       Се става се во блендер, се миксира и пие. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Повеќе

Смути со боровинки – За што се помагаат виолетовите топчиња

Направете смути од боровинки.   Се се меша во блендер и се пие. Инаку, боровинките се вкусно овошје кое помага за многу проблеми. Помагаат запроблеми со хемороиди, за грчеви, за неуредна и нередовна столица. Корисн исе и за кашлица, па совршени се за во зима, кога е период на настинки […]

Препораки

Ретко ги јадеме а многу се здрави – Овошје кое заменува апче за срце

Ова овошје ретко ни текнува да го јадеме, а е многу здраво. Се работи за боровинките кои многу помагаат.Ја подобруваат крвта, помагаат за анемија, за имунитет, за намалување ризик од срцеви заболувања, како и намалување притисок. Пијте сок од боровинки и ќе чувствувате благодети.   Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна […]

Десерти

Домашен и освежителен: Сладолед од боровинки

Направете вкусен сладолед од боровинки. Повеќе рецепти на Gotvi.mk:ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајнатаЦезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Повеќе

Виолетова чаша полна здравје: Смути со јагоди и боровинки

Направете вкусно виолетово смути. Се става се во блендер и се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од […]

Повеќе

Моќна комбинација: Смути со боровинки и банана

Направете си смути полно здравје и супер вкус. Се става се во блендер и се пие. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка […]

Препораки

Боровинките се топчиња полни здравје – За кашлица, мачнини, хемороиди, цела листа болести

Боровинките имаат потекло од Северна Америка, вкусни се и здрави и многу помагаат. Помага за цел спектар болести: Против желудочни грчеви За хемороиди За неуредна столица За слаб апетит За шеќерни болести З кашлица За мачнини и гадење Јадете боровинки често, пијте сокови и бидете здрави како дрен. Повеќе Готви.мк […]

Препораки

Ретко го јадеме ова овошје а многу помага – Заменува апче

Ова овошје ретко ни текнува да го јадеме, а е многу здраво. Се работи за боровинките кои многу помагаат.Ја подобруваат крвта, помагаат за анемија, за имунитет, за намалување ризик од срцеви заболувања, како и намалување притисок. Пијте сок од боровинки и ќе чувствувате благодети.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован […]