Tag: боровикни

Препораки

Намирница која се бори со стрес и депресија

Депресијата е тешка состојба, а освен апчиња, помагаат природни намирници од кујната. Тука на листата е прва боровинката која е и вкусна и многу помага.Боровинката има витамини и ја поправа и крвната слика. Влијае на расположението, помага за да се ослободиме од напнатост, стрес и депресија.   Повеќе на Готви.мк: […]