Tag: бонбони

Видео, Повеќе

Витамински бонбони за болка во грлото

Витамински бонбони за болка во грлото – спремни за 15 минути. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта […]

Препораки

Домашен сируп за кашлица со негро бомбони – Делува за два дена а децата го сакаат

Направете домашен и вкусен сируп за кашлица кој децата ќе го сакаат, а многу помага за да се победи кашлицата и настинката. Ви требаат 1 кесе негро бонбони и 100 милилитри млеко кои се топат заедно на оган. Прво се ставаат бонбоните да се стопат, а кога ќе бидат течни […]

Препораки

Домашен сируп кој помага и за најсилна кашлица – децата ќе го пијат без мака

Направете домашен и вкусен сируп за кашлица кој децата ќе го сакаат. Ви требаат 1 кесе негро бонбони и 100 милилитри млеко. Во шерпа на оган се ставаат бонбоните да се стопак, а кога ќе бидат течни се става млеко и се меша да се соедини. Се става потоа течноста […]

Препораки

Домашни бонбони кои ќе им помогнат на децата да се смири кашлицата – вкусни се и ефикасни

Направете сами бонбони против кашлица кај децата. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Десерти

Бонбони од смокви и бадеми: Енергетска бомба со која ќе се засладите

Бомбици од смокви кои ќе ве засладат и ќе ви дадат сила. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Десерти

Направете десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила: Посен рецепт за бонбони од смокви и бадеми

Поправете го расположението, одржете ја силата и концентрацијата со десерт кој го закрепнува цел организам. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Видео, Десерти

Чоколадо и желе бонбони – Матите, премачкувате и имате десерт (Видео)

Вкусни посни обланди со желе кои мамат со својот мирис.Се прават брзо и лесно, ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани ореви и еурокрем Не ви требаат вага и миксер – кокос колач Мешате, […]

Десерти, Повеќе

Лечат кашлица: Домашни бонбони од кокос и мед

Во исто време засладете се и излечете ја кашлицата со овие здрави, домашни бонбони. Направени се од природни состојки, ја смируваат кашлицата, а може да ги земате и превентивно поради јакнење на имунитетот. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Бонбони и овошје – повкусна торта не сте пробале а изгледот чиста 10ка

Шарено, овошно, полно со бонбони и креативно.Лесна постапка за супер вкусна торта.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Видео, Препораки

ПОБЕДЕТЕ ГО ГРИПОТ: Со домашни бонбони против болката во грло

Со неколку состојки направете домашни бонбони за грлото кои ќе ви помогнат во оваа сезона на грипови и вируси поради ниските температури.     Погледнете ја подготовката: Повеќе на Готви.мк: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви […]