Tag: бомбони

Десерти

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Фереро бонбоните се неверојатно вкусни, но и „посолени“ во однос на цената споредено со другите бонбони и чоколади. Сега може да ги направите дома со малку намирници и без да потрошите многу пари. Еве како: Поврзани вести на Gotvi.mk: Супер десерт: леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони

Вкусно уживање и забава за целото семејство – направете домашни гумени бомбони за 10 минути. Повеќе детали погледнете во видеото: Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]