Tag: болоњезе

Главни јадења

Макарони болоњезе

Ана вели дека често ги приготвува овие макарони бидејќи освен што се многу вкусни, се и сочни и имаат богат вкус. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Неодоливи посни макарони Макарони салата Макарони во бел сос Макарони со сланина Канелони болоњезе

Главни јадења, Предјадења

Канелони болоњезе

Богат ручек кој содржи мешавина на вкусови и идеална комбинација за сите кои обожаваат тестенини. Прочитајте како: СОВЕТИ: Сервирајте ги со додаток кисело млеко или павлака за да бидат највкусни. Можете да го искористите истиот рецепт и за лазањи, а ако немате ниту лазањи, ни канелони можете да го подготвите […]