Tag: болно

Препораки

За болно грло – Домашен лек со кој поминува болката веднаш

Со есента и зимата доаѓаат и сите настинки и вируси и грипот, а има начин како да се заштитите. За да се спасите од црвеното и болно грло, ви треба лимон со мед. Правете гаргара со оваа мешавина и таа ќе ги уништи бактериите и ќе ја намали болката. Навистина […]

Препораки

Домашен лек за болно грло – Веднаш делува и многу е вкусен

Направете посебен напиток за болно грло. Се става млекото на рингла и се остава да се згрее, но не и да проврие, па се додаваат сите состојки. Се меша и се пие. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги […]