Tag: Боки

Повеќе

ХУМАНОСТ: Боки Јовановски обезбеди покрив над глава за малиот Лука и неговото семејство

„Кажано, ветено, сторено! Мисијата е комплетно завршена, преслаткиот Лука и неговите родители се вселија во нивниот нов, топол дом, станот е целосно наместен и опремен, изнајмен е на една година со целосно платени трошоци, да се надеваме дека нивната куќа ќе биде целосно реновирана во овој временски период! Сега ги […]

Повеќе

ВИДЕО: Пораката на Боки 13 по невремето и поплавите кои го зафатија Скопје

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 непосредно по невремето кое го зафати Скопје излезе со видео порака во свое лично име како и од името на Асоцијацијата за човекова и социјална заштита. „Помалку гумени чизми, повеќе конкретни дела“, напиша тој под видеото. Погледнете го целото обраќање кое Боки го објави […]

Забава

ВИДЕО: Цел џет сет го прослави 30 роденден на Боки 13

Викендов, Боки 13 го прослави својот јубилеен 30 роденден. Се играло и пеело до зори. На журката освен Тамара, Лила, Весна Петрушевска, Бане Поповиќ… присуствувале и Лепа Лукиќ, Весна Змијанац, како и многу други роднини и пријатели на Боки. Тој на својот Инстаграм профил објави дел од дуетот со Весна […]

Забава

ФОТО: Наместо торта, за роденден доби 1001 роза

„Мене вака ми почнува јубилејниот 30-ти роденден, ми пристигна изненадување од 1001 ружа, утре журка“, напиша Бојан Јовановски или Боки 13 на својот профил на Фејсбук. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Принцот […]