Tag: божиќни

Предјадења

Божиќни ѓевречиња

Направете вкусни ѓевреци за Божиќ. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат 5 природни маски за лице против акни Природен рецепт кој го лечи болното грло Кои чаеви помагаат при слабеење? Вежбате, […]

Десерти

Се става смесата во шприц и се прават облици: Најлесни божиќни колачи

Направете вкусни колачиња со кокос и цимет за празниците кои се на праг.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти

Ситни божиќни колачи во разни бои и облици – една состојка дава неверојатна арома

Направете вкусни божиќни колачиња.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Десерти

Божиќни колачиња од 4 состојки – поминете евтино за празниците

Направете вкусни божиќни колачиња. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути  

Десерти

Брзи колачиња за Божиќ и Нова Година: Готови за 10 минути

Направете вкусни новогодишни и божиќни колачиња. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Десерти

Божиќни ѕвезди со цимет – Највкусните празнични колачиња

Градот ќе блесне во новогодишната магија во празниците кои се пред нас. Еден од најубавите периоди од годината направете го уште повеќе посебен со вкусни божиќни колачиња. Ви нудиме рецепт за божиќни ѕвезди со цимет: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт […]

Повеќе

Почнуваат Божиќните пости – еве што смеете да јадете

Верниците од денеска до 6 јануари в година треба да се воздржуваат од лоши мисли и храна. За православните христијански верници, кои се водат според стариот Јулијански календар утре почнува шестнеделниот Божикен пост.Постот ќе трае 40 дена, односно до Божик 7 јануари – денот на раѓањето на Исус Христос. Бидејќи датумот […]