Tag: блеснат

Tips & Tricks

Славините ќе блеснат – Ви треба само една намирница од кујната

Ако сакате славините дома да имаат убав сјај и да бидат чисти, ви треба само една намирница од кујната. Исечете лимон на пола и истријте ги славините.Ќе биде се убаво и блескаво.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е […]