Tag: блескав

Tips & Tricks

Постои еден начин за порцеланот да блеска – Евтин и брз трик

Ако сакате дома вашиот порцелан да блеска, потребни ви се ацетон и вода. Може да ви звучи неверојатно, но вашите шолји и чинии од порцелан ќе немаат дамка ако натопите една крпа во вода со малку ацетон. Избришете ги однадвор, па измијте ги стандарно со детергент. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Исчистете […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен

Ана ни покажува едноставна маска за лице која ќе помогне да го истакнете вашиот блескав тен. Се прави многу брзо и лесно и тоа со две состојки – 2 лажици сода бикарбона и 1 лажица мед. Мешајте додека да згусне. Треба премногу да згусне. Потоа, нанесете ја маската на Т […]