Tag: благи

Предјадења

Уштипци кои сами се вртат – ова утро почнете го со брз рецепт

Уштипци кои сами се вртат во тава. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана

Препораки

Имаат повеќе витамин Ц од портокалот – двојно се поевтини

Намирница која има повеќе витамин Ц од портокалот, е вкусна и здрава, а ја има во изобилство кај нас се верувале или не црвените пиперки.Благите пиперки, поточно една шолја од нив има во себе 231 милиграми витамин Ц. Јадете ги почесто. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за […]

Видео, Десерти

Благи ролнички – се прават побрзо и од бомбици

Направете супер ролнички кои се совршен десерт.   Повеќе на Готви.мк: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите […]

Видео, Десерти

Вакви сарми не сте јаделе – тие се благи и со кокос

Направете султанови слатки сармички со најдобар вкус. Ќе уживате во овие мали слатки задоволства. Подготовката погледнете ја овде:   Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Десерти

  Нема да верувате: Од макарони се прави најубав десерт

  Сите ги готвиме макароните како главно јадење или предјадење, со различни сосови, млечни производи и месо, но од нив може да се направи и деликатес од десерт. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски […]

Деликатеси

Веднаш фатете се за работа: Пржени лепчиња на нов начин

 Мислевте дека нема повкусни пржени лепчиња од оние со јајца? Се излажавте, овој рецепт ги надминува сите други рецепти. Повеќе рецепти на Готви.мк 5 намирници кои можат да ги заменат десертите Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите Баклава со вишни по одличен рецепт Баклава […]

Десерти

Мафини од банани

Доколку инвестирате во калапи за мафини, секојдневно можете да приготвувате брзи и разноврсни солени и благи мафин специјалитети. Еве го денешниот мафин рецепт на Ана: Готви со љубов и уживајте во вкусот 🙂 Прочитај поврзани рецепти: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од […]

Десерти, Посно и веге, Предјадења

Посно: Палачинки без зејтин

Заблуда е дека палачинките не може да бидат посни. Прочитајте го овој Gotvi.mk рецепт за посни палачиники и уживајте во брзината на готвењето 🙂 Повеќе посни и вегетаријански рецепти тука За повеќе рецепти означени со палачинки тука Совет: Додека мешате со миксер доколку тестото ви стане премногу водесто додајте малку […]

Десерти, Предјадења

Палачинките на Леа

Здраво, вкусно, едноставно и брзо – направете малку промена во исхраната со овие овесни палачинки по рецепт на Леа. Може да бидат во солена или блага варијанта. Еве што ви е потребно: Повеќе рецепти за палачинки тука Рецепти за вафли тука Готви со љубов 🙂