Tag: бифтек

Главни јадења

Бифтек во сос од зелен бибер

Зелениот бибер има јака арома и остар вкус, кој одлично се вклопува со мек и сочен бифтек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо […]

Забава

Цеца откри кое и е омилено јадење

Српската легендарна пејачка која мами воздишки со изгледот и е се поубава со годините, Светлана цеца Ражнатовиќ, периодов ослабна многу, пред промовирањето на новиот албум.Сепак, Цеца признава дека е гурман и дека омилено јадење и е бифтек со зеленчук, како и дека е голем љубител на месо. „Јадам кога ми […]

Meat, Главни јадења

БРЗ ВИКЕНД РУЧЕК: Колбаси, бифтек и компири во тава

Направет брз ручек со многу месо и вкусни компири во тава. Потребни ви се неколку минути. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо