Tag: бисквит

Видео, Десерти

Само 4 состојки и 15 минути: Домашни бисквит кекси – едноставно, брзо и вкусно

Едноставен рецепт да се засладите. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Десерти

Стар рецепт: Мек бисквит со два сочни фила кои се топат во уста

Колач со фантастичен вкус, по оригинален стар рецепт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Видео, Десерти

Срце од јагоди: Мек бисквит кој се топи во уста

Одличен колач во комбинација со утринско кафе… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Десерти

Бисквит колачиња со вино

Направете вкусни бисквит колачиња со свинска маст. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Десерти

Торта со бисквити и банани – Десерт без печење, не ви треба ни миксер

Направете вкусна торта со бисквити и со банани. ingredients title=”Состојки:”] 400 гр. бисквити 4 банани 3 кеси пудинг од ванила 1 л. млеко 200 гр. шеќер 200 гр. маргарин 180 гр. павлака 1 кесе шлаг [/ingredients] Поврзани вести на Gotvi.mk: Брзи традиционални бомбици Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат […]

Десерти

Вкусни бисквит колачиња од пет состојки

Направете вкусни колачи од пет состојки. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Десерти

Бисквит колачиња со чоколадо – Готови за брзо време

Направете вкусни бисквит колачиња со чоколадо. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?    

Десерти

Брза бисквит торта со два фила

Сите сакаме брз и вкусен десерт, а овој е и исплатлив. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок […]

Десерти

Бисквит колачиња за 10 минути

Направете супер вкусни колачиња. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – Тигар […]

Tips & Tricks, Десерти

Нема да се крши и ќе стои со денови – Совети за најдобар бисквит за торти и колачи

Сите сакаме совршен бисквит за торти и колачи, а овие совети многу ќе ви помогнат. Освен ако не е поинаку нагласено во рецептот, одвојте ги белките и жолчките и белките секогаш нека стојат во сосема сув сад.Белките се матат и се готови дури тогаш кога стојат цврсто во превртен сад. […]