Tag: бизнис

Повеќе

Заработува и по 300 евра на ден – Црногорец се збогати со крофни, открива како

Продавач на крофни кој работи на плашите на Херцег Нови, открива дека со оваа работа се занимава веќе со години, и дека со продавање на крофни заработува доволно, за во текот на зимата да си живее „опуштено„Во време кога тешко се доаѓа до работа, и се преживува со плата, летната […]

Препораки

Балканот полуде за оваа билка: Дар од Бога, а со хектар земја се заработуват 12.000 евра

Аронијата е билка која со право го носи прекарот билка која е дар од Бога.Популарна и се повеќе барана на пазарите, со аронијата ќе го заштитите здравјето, ќе го подобрите имунитетот, ќе ја прочистите крвта. Го намалува холестеролот, делува за слабеење, го намалува ризикот од срцеви и други тешки болести. […]

Повеќе

ФОТО: Дете заработи милиони со лимонада – ставило само еден додаток кој го имаме дома

Единаесет годишно детенце од Америка заработи милиони на лимонада, а тоа е само почеток. Малата Микаила Улмер искористила посебен рецепт за лимонада, која ја продавала за добротворни цели, а станала вистински хит.Тајната е во тоа што ја засладила со малку мед, а потоа ја продавала во локалните пицерии и ресторани. […]

Деликатеси

ФОТО: Бизнисот им расцвета – би пробале ли деликатес “Меланија Трамп”

Трамп треската веќе почна да го тресе светот, па така, во Словенија веќе најдоа начин да заработат на новата прва дама на САД, убавата Меланија Трамп.Се појави слатко во тегла со име “Меланија”. Во една пицерија, од каде потекнува Меланија, понудија слатко со нејзиното име. Повеќе на Готви.мк: Мајката на […]

Повеќе

Пекабеско добитник на високо признание за корпоративна општествена одговорност

Најголемиот македонски производител на сувомесни производи и лидер во дистрибутивната дејност, Пекабеско е добитник на ЗЛАТНА МОНЕТА – бизнис награда за Корпоративна Општествена одговорност. Наградата ја доделија од Сојузот на стопански комори на Македонија од каде истакнаа дека компанија добитник на вакво високо признание за Корпоративна Општествена одговорност активно придонесува […]